Edukacja i Nauka

Człowiek sukcesu

Off 8
Człowiek sukcesu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tutaj jest zawarte w zasadzie to, co napisałem powyżej. Szkoda Twojego życia, na obalanie systemu, bezcelową walkę z korporacjami czy rządem. Nie oznacza to, że musisz bezwzględne akceptować wszystko to, co świat ze sobą niesie, ale powinieneś zacząć myśleć racjonalnie. Wykorzystuj okazje jakie się nadarzają, bądź pozytywnym egoistą.

Altruizm jest podobno cechą człowieka, ale ja nie wierzę w jego istnienie. W zasadzie, z punktu widzenia teorii ewolucji, nie ma on żadnego logicznego sensu. Altruiści (tacy podręcznikowi) kierują się emocjami i raczej nie działają racjonalnie. Część osób myśli, że także są altruistami, gdyż pomagają bezinteresownie innymi. To mit – nie bierzesz np. pieniędzy lub innych korzyści za pomoc, ale tak naprawdę robiłeś coś, by zyskać w oczach Twojego przyjaciela, członka rodziny lub potencjalnego partnera.

Nauka nazywa taką sytuację altruizmem krewniaczym (odnosi się on zasadniczo do genów, ale na potrzeby tego tekstu zaproponowałem takie wytłumaczenie). Pamiętaj, że nie ma nic za darmo. Całkowite oddanie się wyższej sprawie nie istnieje.

„Popełniaj błędy i naprawiaj je
Gdy dotkniesz dna odbijaj się”

Każdy człowiek sukcesu zanim do czegoś doszedł, doznał szeregu porażek. Nie wszystko idzie zawsze jak po maśle. Człowiek ma prawo do błędu. Moim zdaniem popełnianie błędów, to tak naprawdę droga do sukcesu. Sekret tkwi w tym, że jeżeli jesteś nastawiony na rozwój, to zawsze będziesz szukał odpowiednich rozwiązań Twoich problemów. Dlatego właśnie tak mało ludzi odnosi sukces.

Coś tam zaczynają robić, mają jakiś pomysł, ale także słomiany zapał. Po pierwszym niepowodzeniu rezygnują. Ty nie możesz tak działać. Popatrz na ludzi biznesu. Gdy oni natrafiają na problemy, to zaczynają je rozwiązywać. Na tym właśnie polega ich klucz do sukcesu.

Umiejętność sprawnego podejmowania decyzji jest kluczowa. To działa trochę jak kolejka górska – raz jedziesz w górę, a raz w dół. Nie zawsze jest idealnie. Zmiany w życiu są ciągłe i często nieprzewidywalne. Musisz na nie szybko reagować. Pamiętaj, że konkurencja może to zrobić szybciej niż Ty.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Znaczenie topnienia strefowego

    Znaczenie tej metody w chemii organicznej powiększa fakt, że oczyszczanie można wykonać nie na zasadzie topienia strefowego, ale przez strefowe wymrażanie. Wzdłuż rury z cieczą oczyszczaną przesuwa się strefę ?mrożącą”. Narodziny metody topienia strefowego są ściśle związane z zastosowaniem germanu. Tranzystory germanowe to triumf fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz chemii. Fizyki teoretycznej ? ponieważ german…

Kategorie