Edukacja i Nauka

Empiryczne dane

Off 6
Empiryczne dane
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dane empiryczne

Przykład tego najgorszego, co mogło się stać, ujawniono w Wielkiej Brytanii parę lat temu, kiedy chłopiec, którego iloraz inteligencji poz|walał zaliczać go do geniuszy, został skierowany do domu dla dzieci nieprzystosowanych. Jego matka wyjaśniła: „Nie był łubiany przez swoich nauczycieli, a większość z nich uważała go za cholerny kłopot, ponieważ on uważał, że ich lekcje były stratą czasu”. Amerykańscy psychologowie, Jacob Getzela i Philip Jackson, komentują:

Często uważamy za rzecz oczywistą to, że uzdolnione dziecko jest jednakowo doce|niane zarówno przez nauczycieli, jak i rodziców, w klasie i w domu że zarówno nauczyciele, jak i rodzice myślą identycżnie o jego szansach odniesienia sukcesu w życiu dorosłym oraz że dzieci również chcą być uzdolnione. Można udowodnić, iż każde z tych założeń odnośnie do wartości uzdolnionego dziecka może być kwestionowane. Dane empiryczne dotyczące tych założeń Wykazują, że uzdolnione dziecko nie jest jednakowo doceniane przez nauczycieli i rodziców, w szkole i w domu że nauczyciele i rodzice nie myślą podobnie o jego szansach odniesienia sukcesu w życiu dorosłym, a dzieci również nie wszystkie chcą być uzdolnione, chociażby w tradycyjnym zrozumieniu tego słowa („Phi Delta Kappa”, tom 40, nr 2, listopad .1958).

To stwierdzenie jest poparte wynikami ankiety, która tworzyła część moich badań nad nieprzeciętnie uzdolnionymi dziećmi (wybitnymi). Ich rodziców poproszono, by ocenili następujących dziesięć cech według wartości, jaką przywiązywaliby do każdego stwierdzenia mającego na celu określenie, czy dziecko jest „uzdolnione”.

-1. Korzystna ocena nauczyciela po rozpoczęciu nauki w szkole.

-2. Umiejętność liczenia we wczesnym wieku.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Znaczenie topnienia strefowego

    Znaczenie tej metody w chemii organicznej powiększa fakt, że oczyszczanie można wykonać nie na zasadzie topienia strefowego, ale przez strefowe wymrażanie. Wzdłuż rury z cieczą oczyszczaną przesuwa się strefę ?mrożącą”. Narodziny metody topienia strefowego są ściśle związane z zastosowaniem germanu. Tranzystory germanowe to triumf fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz chemii. Fizyki teoretycznej ? ponieważ german…

Kategorie