Edukacja i Nauka

Grahame i jego historia

Off 5
Grahame i jego historia
1 vote, 9.00 avg. rating (128% score)

Grahame i jego historia

Grahame jest 4-letnim dzieckiem, które wykazuje nieprzeciętne zdolności w czytaniu. W wieku dwóch lat potrafił czytać na głos proste książki. Parę lat później czytał gazety, a nawet encyklopedie. Jest on czarującym, pewnym siebie dzieckiem, które ma dużą wiarę we własne możliwości kontrolowania wydarzeń. Usiadł chętnie do zabawy z kloc|kami, a rozmowę, którą przeprowadziłem z tym chłopcem, nieznacznie skróconą i zredagowaną podaję poniżej.

– „Czy wiesz, co chcemy, abyś zrobił?”

-„Tak”. (Bardzo pewny siebie, siada na brzegu krzesła z wyrazem ożywienia na twarzy.) „Czy mogę zacząć teraz? Dobrze. O, to jest łatwe. Czy dobrze to zrobiłem?” -„Spójrz na te klocki, czy one wyglądają tak samo, Grahame?” „Tak. Dobrze zrobiłem! Czy mam zrobić inną rzecz?”

-„Zrób to, proszę.”

-„Oh, to jest łatwe! (Przesuwa klocki szybko, z dużą pewnością siebie.)

-„Świetnie!”

Wzory są coraz trudniejsze, lecz nawet wówczas, kiedy Grahame waha się, nie traci wiary we własne umiejętności. Posuwa swój klocek wolniej, lecz nadal w sposób metodyczny. Każdy sukces wita ogromnym zadowoleniem. Cieszy go umiejętność kopiowania wzorów. Po znacznie trudniejszym wzorze, który udało mu się skopiować, powie|dział: „To było trudne … Jestem mądry, że to zrobiłem”. Nie chełpił się, ani też nie prosił o potwierdzenie swojej mądrości. Stwierdzał fakt i miał rację.

Michael jest małym, 4-letnim chłopcem o pociągłej twarzy, nieśmiałym w obyciu

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Akwamaryn

    Znaleziony w Brazylii w 1 910 roku, podzielony i oszlifowany stał się ojcem całej rodziny klejnotów o łącznej wadze 200 tysięcy karatów. Klejnotów rozchwytywanych, gdyż jego barwę również zmieniono na morskoniebieską przez ogrzewanie. Do dzisiaj wszystkie ?brzydkie” akwamaryny zmienia się tą metodą na najpiękniejsze, prawdziwie morskie, l co ciekawe, barwy kamieni zmieniane są przez podgrzewanie…

Kategorie