Wyższa szkoła zarządzania personelem

Kicz w TV

Off 122
Kicz w TV
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka87.jpgProgram telewizyjny większości stacji wypełniony jest miernymi pozycjami, słabymi pod względem artystycznym i warsztatowym. Twórcy ramówek twierdzą bowiem, że taki jest zapotrzebowanie społeczne – na proste w odbiorze i nie wymagające nadmiernego wysiłku ze strony autorów i telewidzów. Gdzieniegdzie pojawiają się programy ambitne; publicystyczne, popularno – naukowe albo prezentujące artystów z wysokiej półki.

Podaż odpowiada na popyt. Żeby to zmienić potrzebna jest szeroko pojęta edukacja do kultury. Powinna ona obejmować przygotowanie do odbioru dzieła literackiego, filmowego, muzycznego. Nie ma znaczenia jaka jest edukacja społeczeństwa w skali ogólnej. Nawet na poziomie szkoły podstawowej może być prowadzona edukacja kształcąca poczucie estetyki, wyrabiająca gust pozwalający na odróżnienie sztuki od kiczu, dzieła dobrego od miernego.
Jest przysłowie: czego Jaś się nie nauczy, Jan nie będzie umiał. Jeśli edukacja do kultury nie stanie się powszechna, będziemy skazani na funkcję pilota wyłączającą telewizor.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Znaczenie topnienia strefowego

    Znaczenie tej metody w chemii organicznej powiększa fakt, że oczyszczanie można wykonać nie na zasadzie topienia strefowego, ale przez strefowe wymrażanie. Wzdłuż rury z cieczą oczyszczaną przesuwa się strefę ?mrożącą”. Narodziny metody topienia strefowego są ściśle związane z zastosowaniem germanu. Tranzystory germanowe to triumf fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz chemii. Fizyki teoretycznej ? ponieważ german…

Kategorie