Edukacja i Nauka

Książki źródłem wiedzy

Off 5
Książki źródłem wiedzy
1 vote, 8.00 avg. rating (118% score)

Książki źródłem wiedzy

Wiedzę można czerpać z wielu różnych źródeł. Jedni wolą filmy edukacyjne, inni opierają się na plotkach, ale sporo ludzi przegląda książki i literaturę fachową. W efekcie mimo ery komputerów i ebooków sporo osób korzysta z usług bibliotek i księgarni, w tym również internetowych.

Co można w inch znaleźć jest sprawą oczywistą. Przede wszystkim ogromną liczbę broszur, książek i tomów naukowych. Wśrod nich znajdują się zarówno pozycje ogólne, jak i fachowe, takie jak książki historyczne, podręczniki matematyczne, czy poradniki psychologiczne. W efekcie zarówno zwolennicy wyłapywania wiadomosci z róznych tematów po trochu, jak i ci, którzy skupiają się na konkretnych dziedzinach, znajdą coś dla siebie.

Czy jednak książki historyczne wystarczą, aby poznać informacje na temat historii poszczególnych obszarów geograficznych? Zdecydowanie warto do nich dodać literaturę z dziedziny etnologii, aby wiadomości historyczne łączyć kontekstową z lokalną specyfiką kultury. Może to bowiem rzucać zupełnie nowe światło na sposób interpretowania odnotowanych w kronikach faktów.

Podobnie jest gdy chodzi o książki z innych dziedzin. Także w ich przypadku należy łączyć różne dziedziny, aby wiedza była kompleksowa i analizowała wszelkie dostępne informacje. Tak, aby uniknąć błędów interpretacyjnych, które mogłyby zniekształcić końcowe wnioski.

Trzeba też zwracać uwagę czy książki historyczne są regularnie aktualizowane na podstawie nowoodkrytych przez archelogów informacji. To ważne, gdyż czasami drobny szczegół może zmienić bardzo wiele w ocenie faktów i w sposobie ich wyjaśniania.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Znaczenie topnienia strefowego

    Znaczenie tej metody w chemii organicznej powiększa fakt, że oczyszczanie można wykonać nie na zasadzie topienia strefowego, ale przez strefowe wymrażanie. Wzdłuż rury z cieczą oczyszczaną przesuwa się strefę ?mrożącą”. Narodziny metody topienia strefowego są ściśle związane z zastosowaniem germanu. Tranzystory germanowe to triumf fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz chemii. Fizyki teoretycznej ? ponieważ german…

Kategorie