Edukacja

Przepis na posiłek z rana

Off 63

Przepis na posiłek z rana

2. Radzę rozpocząć dzień od posiłku, na który składają się białko (jaja, bekon, ser, ryby) oraz węglowodany (chleb, cukier, przetwory zbożowe). Pozwoli to utrzymać duże stężenie glukozy we krwi przez całe przedpołudnie. Śniadanie bogate w węglowodany i nic więcej bar|dzo szybko jest przekształcone w organizmie w glukozę we krwi i spa|lane w postaci energii, za to jest odpowiedzialne za nagły spadek energii w południe, którego wielu ludzi doświadcza. Dodając białko do pierwszego posiłku sprawiasz, że poziom energii utrzymuje się przez i całe przedpołudnie.

3. Twój apetyt przy śniadaniu ulegnie poprawie, jeżeli zjesz jedynie lekki posiłek pod koniec dnia. Wynika to stąd, że głód jest uzależniony od poziomu glukozy we krwi. Obfity posiłek, a następnie sen powodu|ją, że „ośrodek apetytu” w mózgu nie jest pobudzony następnego dnia rano. W wyniku tego nie jesteś w stanie strawić nic więcej poza filiżan|ką kawy. Wysiłek z rana szybko zużywa twoje zapasy energii i w połu|dnie czujesz głód.

4. Bardzo ważny jest dobry sen, lecz wielu ludzi ma trudności z uzyskaniem właściwego wypoczynku w nocy. Łatwiej zaśniesz, jeżeli zostawisz swoje problemy poza sypialnią. Staraj się nie spędzać godziny przed pójściem spać na zastanawianiu się ńad sensem życia lub wytężo|ną pracą. Rozluźnij się przy muzyce, niewymagającym programie tele|wizyjnym lub relaksującej książce. Jeżeli nie możesz zasnąć, nie leż w łóżku przewracając się z boku na bok, bo inaczej łóżko będzie ci się kojarzyło z bezsennością. Wstań z łóżka, popracuj trochę nad zajęciami mającymi charakter rutynowy, posłuchaj muzyki lub poczytaj coś, a następnie wróć do łóżka. Powtórz te czynności i w końcu uda ci się zasnąć. Co ważniejsze, zwalczysz przyzwyczajenia wielu ludzi cierpią|cych na lekki sen – leżenie w łóżku z otwartymi oczami.

5. Odprężenie jest również skutecznym sposobem odzyskania spoko|ju ducha.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Znaczenie topnienia strefowego

    Znaczenie tej metody w chemii organicznej powiększa fakt, że oczyszczanie można wykonać nie na zasadzie topienia strefowego, ale przez strefowe wymrażanie. Wzdłuż rury z cieczą oczyszczaną przesuwa się strefę ?mrożącą”. Narodziny metody topienia strefowego są ściśle związane z zastosowaniem germanu. Tranzystory germanowe to triumf fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz chemii. Fizyki teoretycznej ? ponieważ german…

Kategorie