Edukacja i Nauka

Skrzypce czy perkusja

Off 5
Skrzypce czy perkusja
1 vote, 10.00 avg. rating (138% score)

Świetnym sposobem umuzykalniania dziecka jest nauka gry na instrumencie. Trzeba jednak wybrać instrument odpowiedni do predyspozycji i możliwości dziecka.

Nauka gry na skrzypcach lub wiolonczeli nie jest wskazana jeśli dziecko nie ma dobrze wykształconego słuchu muzycznego, bo czystość dźwięku zależy nawet od precyzyjnego ustawienia palca na gryfie. Gitara i mandolina nie sprawiają tej trudności, bo zakres ucisku strun ograniczony jest progami.
Nauka gry na fortepianie wymaga odpowiedniej budowy dłoni, pozwalającej na objęcie na klawiaturze co najmniej jednej oktawy.
W szkołach podstawowych wprowadzona jest nauka gry na flecie prostym, ma to na celu umuzykalnienie uczniów, ale nauka gry na bardziej rozbudowanych instrumentach dętych zależy od dobrej kondycji układu oddechowego.
Ostatnio popularna jest wśród młodzieży nauka gry na perkusji, do tego potrzebne jest głównie poczucie rytmu i kreatywność w dostosowywaniu aranżacji utrzymującej tempo i dynamikę wykonywanych przez zespół utworów.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Akwamaryn

    Znaleziony w Brazylii w 1 910 roku, podzielony i oszlifowany stał się ojcem całej rodziny klejnotów o łącznej wadze 200 tysięcy karatów. Klejnotów rozchwytywanych, gdyż jego barwę również zmieniono na morskoniebieską przez ogrzewanie. Do dzisiaj wszystkie ?brzydkie” akwamaryny zmienia się tą metodą na najpiękniejsze, prawdziwie morskie, l co ciekawe, barwy kamieni zmieniane są przez podgrzewanie…

Kategorie