Wszp Warszawa

Skuteczna walka z chwastami

Off 65
Skuteczna walka z chwastami
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Każda osoba posiadająca własny ogród spotkała się w swojej karierze ogrodniczej z przeróżnymi odmianami chwastów. Nie trzeba dodawać, że pojawienie się takich roślin w przestrzeni uprawnej może stanowczo uprzykrzyć życie zarówno jej właścicielowi, jak i znajdującym się tam roślinom.

Sposobów na walkę z chwastami jest wiele. Do najważniejszych z nich, biorąc pod uwagę wielkość obszaru uprawnego należy przesiew nasion przy pomocy specjalistycznych urządzeń zaprojektowanych do oddzielania drobnych, sypkich substancji do jakich zaliczyć można nasiona. Nie każdy jednak ma dostęp do takich maszyn, a transport nasion w przypadku dużych pól uprawnych także sprawić może wiele problemów. Poza tym korzystając z tego rozwiązania nie dostajemy gwarancji, że chwasty nie pojawią się na polu już po zasiewie, co jest bardzo możliwe. Użycie maszyn daje duże szanse na wyeliminowanie obcych nasion chwastów z całości, ale należy także pamiętać że chwasty przenoszą się na nowe powierzchnie błyskawicznie, więc ta opcja opóźnia tylko ich rozwój.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na chwasty jest płodozmian. Uprawa pól polegająca na zmianie typu uprawy co wyznaczony okres czasu. Właściciel pola posiada nad nim pełna kontrolę, utrudniając chwastom przystosowanie się do danego rodzaju uprawy. Jednak i ten sposób ma swoje wady. Jest wielu ludzi, którzy na wyznaczonym terenie chcą uprawiać tylko jeden gatunek roślin lub warzyw i niechętnie patrzą na zmiany oraz zalety, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie.

Ostatnim z głównych sposobów, i najczęściej wybieranym jeżeli chodzi o zwalczanie chwastów jest stosowanie chemicznych środków, które produkowane są na bazie tzw. herbicydów, czyli specjalnej odmiany pestycydów służących do selektywnej walki z chwastami. Środki takie dzielą się na doglebowe – jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane głównie do mieszania z glebą, oraz pogłówne, czyli do stosowania dolistnie lub doglebowo. Środki takie są dostępne w każdym sklepie ogrodniczym czy hurtowni ogrodniczej. Osoba bez żadnego doświadczenia w kwestii zwalczania chwastów z pewnością zastosuje się do dokładnych instrukcji producenta, co umożliwi szybką “kurację” skażonej chwastami gleby.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Akwamaryn

    Znaleziony w Brazylii w 1 910 roku, podzielony i oszlifowany stał się ojcem całej rodziny klejnotów o łącznej wadze 200 tysięcy karatów. Klejnotów rozchwytywanych, gdyż jego barwę również zmieniono na morskoniebieską przez ogrzewanie. Do dzisiaj wszystkie ?brzydkie” akwamaryny zmienia się tą metodą na najpiękniejsze, prawdziwie morskie, l co ciekawe, barwy kamieni zmieniane są przez podgrzewanie…

Kategorie