Wszp w Warszawie

Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej

Off 18
Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chcemy to umożliwić wydając nadesłane referaty i głosy w dyskusji drukiem i uczynimy to tym rychlej, im prędzej mówcy przyślą nam maszynopisy swoich wypowiedzi. Dziękujemy im z góry.

A kiedy już dziękujemy, to chciałbym to czynić w swoim imieniu i w imieniu tych uczestników konferencji, którzy mnie o to prosili. Dziękuję więc przede wszystkim Towarzystwu Krzewienia Kultury Świeckiej, które było organizatorem i gospodarzem, a także twórcą atmosfery spotkania ludzi w pracy zawodowej rzadko się spotykających. Nie zdarza się przecież co dnia, by pisarz, muzykolog, pedagog, socjolog, filozof i inny specjalista miał okazję słuchania lekarza, mówiącego o moralnych rozterkach swojego zawodu, a sam mógł mówić do lekarzy z perspektywy swojego doświadczenia i swoich przemyśleń, opartych na całkiem innych spostrzeżeniach i kategoriach rozumowania.

Podziękowania składam na ręce prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa, profesora Tadeusza Jaroszewskiego, sekretarza programowego Bolesława Ciesielskiego i działaczy Gdańskiego Oddziału Towarzystwa. Prezes Oddziału Gdańskiego, mgr Kazimierz Rynkowski, który pełni zaszczytne, ale jakże obciążające stanowiska prezydenta Miasta Gdańska, brał żywy udział w przygotowaniach konferencji, pokonał wiele trudności, aby cały pierwszy dzień obrad spędzić z nami. Sekretarz Oddziału Gdańskiego Roman Wa- siniewski, jak zawsze, tak i tym razem zadbał o wszystko.

Niestety zabrakło nam tym razem pani profesor Józefy Wnu- kowej, przebywającej na kuracji z dala od Gdańska. Życzymy zdrowia, a żałujemy serdecznie, bo rzadko towarzyszy talentowi malarskiemu taka wiedza i zdolność dzielenia się nią.

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Akwamaryn

    Znaleziony w Brazylii w 1 910 roku, podzielony i oszlifowany stał się ojcem całej rodziny klejnotów o łącznej wadze 200 tysięcy karatów. Klejnotów rozchwytywanych, gdyż jego barwę również zmieniono na morskoniebieską przez ogrzewanie. Do dzisiaj wszystkie ?brzydkie” akwamaryny zmienia się tą metodą na najpiękniejsze, prawdziwie morskie, l co ciekawe, barwy kamieni zmieniane są przez podgrzewanie…

Kategorie