Edukacja i Nauka

Wykorzystaj czas, drugiego już nie będziesz miał

Off 5
Wykorzystaj czas, drugiego już nie będziesz miał
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

„Wykorzystaj czas, drugiego już nie będziesz miał”

O tym pisałem już wielokrotnie. Zabierz się w końcu za działanie, bo jeżeli nadal będziesz nic nie robił, to nic nie osiągniesz, a potem na stare lata będziesz żałował. Na koniec to:

„Odetchnij więc, zastanów się
Znajdź jego sens, bierz życie takim jakie jest
I ciągle szarp, i zmieniaj je
Przed siebie idź, bierz życie takim jakie jest
I zmieniaj je, i ciągle walcz, przed siebie idź”

Trzeba stale iść do przodu. Trzeba opuścić swoje przyjemne i komfortowe miejsce. Jeżeli chcesz wzrastać, to musisz to zrobić. Na tym polega rozwój osobisty i tak jest też zbudowany dzisiejszy świat. Nie mówię, że masz bezwzględnie uczestniczyć w wyścigu szczurów. W ogóle masz o nim nie myśleć – tak jakby nie istniał lub był po prostu częścią życia, niczym szczególnym. Prawda jest niestety brutalna – życie to walka, czy tego chcesz czy nie.

Nie warto już naprawdę zajmować się ideałami młodości. Wiem co mówię, bo kiedyś sam angażowałem się w różnego rodzaju „polityki” i nic z tego nie wynikało. Nie zmieniłem świata, ale straciłem mnóstwo czasu. Dziś już jest na szczęście inaczej. Dostrzegłem co jest ważne, a co nie. Musisz się w pełni skupić na własnym życiu i swoim najbliższym otoczeniu, a nie na życiu innych, obcych Ci ludzi, którzy niekoniecznie czekają na zbawienie, które starasz się im idealistycznie przekazać. Oni maja swoje sprawy i troski.

A czy Ty znasz jeszcze jakieś inne piosenki, które zawierają w sobie mnóstwo porad życiowych? A może polecasz wiersze? Napisz o tym w komentarzu!

Podobne wpisy o edukacji, szkole oraz nauce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie, Białymstoku i Lublinie można zapisać się na angielski dla dzieci?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Losowe teksty tematyczne:

  • Politycy burzuazyjni

    Burżuazyjni politycy mają o to wszystko ?żal” do komunistów, tak jakby w mocy krajów socjalistycznych leżała możliwość zawieszenia praw rządzących rozwojem społecznym i obiektywnych reguł procesu dziejowego. Współistnienie nie prowadzi do zamknięcia podstawowej sprzeczności naszej epoki, sprzeczności między socjalizmem a kapitalizmem. Reguły współistnienia mówią jedynie, że rozwiązanie tych sprzeczności nie może nastąpić w drodze konfliktu…

  • Znaczenie topnienia strefowego

    Znaczenie tej metody w chemii organicznej powiększa fakt, że oczyszczanie można wykonać nie na zasadzie topienia strefowego, ale przez strefowe wymrażanie. Wzdłuż rury z cieczą oczyszczaną przesuwa się strefę ?mrożącą”. Narodziny metody topienia strefowego są ściśle związane z zastosowaniem germanu. Tranzystory germanowe to triumf fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz chemii. Fizyki teoretycznej ? ponieważ german…

Kategorie